17.07.2011

Co si vzít sebou na kratší výlet

Pokud je myšlen kratší výlet v rozmězí několika hodin - resp. max. jednoho dne, tak doporučuji klasickou KPZtku - její složení a umístění na kolobce viz uvedený odkaz. Přeci jenom píchnete ani nevíte a někde v lese nebo mimo civilizaci se pomoci těžko dovoláte. A aby za vámi dojel Váš kamarád nebo nějaká jiná rychlá pomoc, může být někdy docela zdlouhavé. A přitom vyměnit duši je otázka cca 20min, když to máte natrénováno;)

Jinak na koloběžku doporučuji termoprádlo - úplně v pohodě stačí jenom spodní. Přeci jenom na kolobce jet v cyklistických hadrech mi přijde docela šílené:)) Ale mám to spodní prádlo vyzkoušené a tak doporučuji. Jinak samozřejmostí by měla být pláštěnka a nebo případně alespoň nepromokavá a neprofouknutelná bunda - dá se zabalit opravdu do malého úhledného balíčku a tak moc nepřekáží. Co moc nedoporučuji je batoh, ale je pravda, že na tak krátký výlet se to dá s ním zvládnout a moc nevadí. Navíc do něj strčíte případný ručník, plavky a další drobnosti, které se hodí např.na koupání v rybníce nebo bazénu, který potkáte cestou.

Co se týče jídla a pití, tak to je každého věc - přeci jenom v dnešní době je hospoda v podstatě na každém rohu a pohybujeme se v celku civilizovaném státě;) Je ale fakt, že se hodí láhev aspoň s vodou a tím pádem je dobré mít na tu lahev držák.

Jo a ještě bych zapoměl - vřele doporučuji mapu - když se to tak vezme kolem a kolem, tak za jeden den se dá ujet relativně bez problému přes 100km a to už je docela štreka. A ztratit se na ní pak znamená dalších pár km navíc...;))

No a sice je to blbé ale hodí se i zámek na kolo - bohužel krade se pořád a skoro všude...ikdyž bych raději tohle tady vůbec neuváděl...

 
 
 
Ostatní