02.07.2011

Den 1. - odjezd směr Plumlov

Vyrážím směr Plumlov v 8:05 ráno...nemohl jsem v podstatě dospat a tak jsem vstával cca po 6...poslední zabalení, poslední úpravy, obléci se, zkritizovat počasí, které je stále šílené...prší, mrholí, fouká vítr, atp...naštěstí je fakt, že v Brně moc ne a tak to není tak hrozný:) A tak se dá bez problémů vyjet na cesty...

Oproti původnímu plánu jezdit přes kopce alespoň první den, jsem celou trasu přeplánoval a první cesta vedla tedy zkrz město na Žuráň. Netušil jsem teda že to je takový kopec ale byl v podstatě první, tak se zase tak nic nestalo. Chvilku jsem obdivoval hezký výhled, udělal pár fotek a jel dál. Dojel jsem na Rohlenku, přejel poprvé dálnici a okolo Santonu do Tvarožné, Pozořic a Kovalovic. Chtěl jsem se tam opět vykoupat v biotopu, ale zrovna prováděli nějaké zahradnické a údržbářské práce a bylo ještě docela brzo ráno, tak to opět nevyšlo...

Cesta směřovala dále na Viničné šumice, Královopolské Vážany, Habrovany, Nemojany, Drnovice a přede mnou se otevřel pohled na Vyškov. Poprvé v životě jsem ho vůbec projel, doposud jsem ho tak nějak míjel jenom po dálnici směrem na Olmik:) ...takže premiéra... Projel jsem ho relativně v pohodě a ikdyž jsem se asi motal i autum na hlavních silnicích. Ale co už...když stojíte první na velké křižovatce, čekáte na zelenou a všichni na vás koukají, tak to není špatný pocit:) Vyškov jsem opustil směrem na Brodek a najednou si říkám, že vlastně jedu okolo letiště. Nějak jsem si to do té doby neuvědomil a tak jsem si udělal další premiéru a to, že jsem si zajel přímo na letiště a pak jsem skončil v leteckém muzeu. Tam jsem přečkal první drobný 20min deštík, udělal pár fotek, přečetl pár informací o motorech, letadlech, atp... a vyrazil na další cestu. Stav tachometru hlásí 44,55km a bylo 10:50.

Bohužel už nevím jestli to byla Pustiměř nebo Drysice, kde jsem se poprvé najedl, ale faktem je, že nejdříve mne málem číšník vyhodil z hospody, když jsem mu tam vlezl s kolobkou a s tím vším. Nakonec se umoudřil a pustil mne do jiného sálu než byl ten hlavní a tak jsem se v klidu najedl. Docela i dobré to bylo;) Bylo vidět, že už mám cca 50km za sebou a hlad jako vlk, takže nic divného, že bylo teprve 11:45.

Po jídle jsem dorazil do Brodku u Prostějova, kde mne chytla ještě ten den poslední malá přeháňka a uháněl jsem zase dál. Jel jsem okolo první takové malé farmy a byly tam koně - nádherná zvířata a tak stálo za to udělat pár fotek.

Další cesta se nesla už zase ve znamení mírných dlouhých kopečků, kdy jsem jel okolo vojenského prostoru ve směru Brodek u Prostějova, Otaslavice, Myslejovice a Křenůvky. Projel jsem několika třešňovými alejemi a nezapoměl si jich pár natrhat. A tak jsem pomalu ale jistě narazil na první ukazatel Plumlov - 7km. Z dalšího kopce jsem uviděl již pěkně Plumlovský zámek a těšil se, že si konečně odpočinu. Byly 4 hod odpoledne, když jsem dorazil do kempu v Plumlově s vyhlídkou na zámek a bohužel na prázdný a vypuštěný rybník. K mému počátečnímu milému překvapení, tam byla Trabant show a o chvilku později jsem zjistil, že i nějaká PlumLove party. Měl jsem na výběr ze dvou kempů a z jedné třetí možnosti, kde postavit stan a složit hlavu. Vyhrála varianta třetí, která byla zadarmo a kde se mi z počátku líbilo málo stanů, soukromé prostředí a hlídač - jo a taky blízkost prvního kempu, kde byly sprchy, záchod, hospoda, atp... Takže všechno v podstatě v pohodě. Vzhledem k tomu, že nebylo co dělat, tak jsem se vydal na zámek - říkal jsem si že omrknu údajnou PlumLove, najím se na nádvoří díky tomu a bude. Došel jsem tam, dovnitř mne nechtěli pustit bez zakoupení 300,-Kč vstupenky abych náhodou nevyslechl nějakou tu hudbu a ani to, že se chci jenom podívat a najíst se, neoblomilo protivnou slečnu u vchodu. Tak jsem se na ni vykašlal, šel si koupit vstupenku na zámek, nechal kolobku na recepci a šlo se...a i s průvodcem;)) Prohlídka zámku byla taková nic moc...resp. prohlídka dobrá ale zámek nic moc - holt tam prostě toho moc původního není...teda když nepočítám samotný zámek. Prohlídka skončila, pár hezkých fotek jsem udělal a bez jídla dorazil do kempu. Tam jsem se konečně najedl, prošel si celý kemp, vyfotil spousty trabantů, pokecal s účastníky a šel spát...no šel spát...bohužel to se mi prostě tu noc nepodařilo...až teď jsem zjistil co znamená mít na jedné straně hlasitou hudbu z kempku v podobě českých hitovek z 80-90 let a z druhé strany ze zámku se na mne valila hudba dnešního techno rázu...Takže o zábavu cca do 3 do rána opravdu postaráno...a to nezmiňuji to, že si to ve stanu vedle mne jeden pár s chutí rozdal - naštěstí jen krátce...no a co z toho všeho plyne - přístě zakoupit špunty do uší!:))

A stav tachometru k dnešnímu dni celkem 82km, čistý čas jízdy 4:56 a průměrná rychlost 16,5km/hod.

 
|< < ...2|3|4... > >|
 
 
Ostatní