04.07.2011

Den 3. - směr Napajedla

Spal jsem až do rána...ikdyž teda pro mne tuto dovolenou v podstatě znamenalo vstávat pokaždé cca okolo 6 hod ráno...Vzhledem k tomu, že jsem měl objednanou snídani na 8, tak jsem si stačil alespoň trochu zabalit a vykonat patřičné potřeby. Na snídani jsem měl pořádný kus hemenexu - se šunkou to mírně přehnala paní kuchařka (tlouštka plátku se občas vyšplhala na 5mm), ale jíst se to dalo...a navíc když má člověk hlad, tak si moc nevybírá a jí co mu dají. Po zaplacení pobytu, u částečně rusky mluvícího krajana, jsem vyrazil na cestu.

Jel jsem směr Lipník nad Bečvou, takže skrz celé Hranice, Drahotuše - pak vzhledem k tomu, že se mi nechtělo někde moc trajdat, tak jsem to vzal přímou cestou na Lipník a to po té čtyřproudovce co tam vede. Byl to takový malý zážitek - jednak pro koloběžku a její neustálé přejíždění všech možných a nemožných slimáků a různé podobné havěti, a jednak pro mne, protože okolo mne projíždělo docela dost aut, náklaďáků a autobusů a to ne zrovna malou rychlostí...Naštěstí se mi nic nestalo a dostal jsem se bezpečně až na sjezd do Lipníku.

Lipník jsem sice jenom projížděl, ale když jsem jel skrz náměstí, nemohl jsem si neudělat pár fotek ve znamení kovářského umění, vytvořeného na hradě Helfštýn při každoročních slavnostech. Dokonce jsem tam potkal a fotil i vandrovní kolo;)

Z Lipníku jsem vyrazil po krátké cyklostezce do Oseku nad Bečvou, kde jsem se stavil ve výborné cukrárně na jeden moc dobrý věneček. Dále jsem jel Oldřichov, Sušice, Radslavice, Tučín, Želatovice, Beňov, Horní Moštěnice. V poslední jmenované obci jsem se docela dobře najedl, dobil si mobil a načepoval pár deci pití - a zjistil, že zrovna tam má centrálu Hanácká kyselka. Po obědě jsem se vydal na další kus cesty - projel jsem Přestavlky, Starou ves, Němčice, Pravčice a nakonec Hulín. Bohužel zde mne chytnul zase déšť a tak jsem strávil v jednou baru cca hodinu a půl, abych to přečkal. Následovali pak obce Chrásťany, Záhlinice a Tlumačov. Za Tlumačovem se mi povedlo opět se projet kolem dálnice a bohužel i tak, že jsem vyjel až nahoru na kopec, dle mapy jsem měl pokračovat do Otrokovic, ale jaksi jsem dojel na konec silnice a dál to prostě nešlo - viz foto:)) Takže jsem to otočil a dojel opět dolu pod kopec, podjel dálnici a znova sem si vyšlápl ten samý kopec. Sice jsem to bral skrz malé staveniště, ale i tak jsem dorazil do Otrokovic. Projel jimi, načepoval si vodu na benzince, pokecal s obsluhou a málem se nechal zakousnout jedním malým čoklem co na mne skočil z poza křoví. Po této malé příhodě jsem cca půl hodině dorazil do Napajedel a dnešní projížďka byla u konce.

Kemp Napajedla, jsou sice hezké a aktuálně nové - přeci jenom dostali cca 30mil z EU dotací - ale hrají si na nóbl kemp, kde i chatky mají výřivku a další luxusní vybavení. No a noc pro jednoho myslím stála cca 600,- za noc a jedno lůžko, takže to jsem odmítnul a šel si postavit stan - za 110,- na noc. V tuhle chvíli jsem litoval toho, že jsem si nevzal pod stan další igelit, protože celej stan jsem musel postavit na bahně a vodě...holt pršelo a zatravnění ještě nestačilo pořádně narůst. Celé to naštěstí spravili jídlem - vařili tam dobře, akorát hospodu jako takovou zavřeli v 8 večer a co dělat takhle večer. Venkovní bar ale zůstal otevřen a tak jsem si dal alespoň dvě Friska a šel spát.

A stav tachometru k dnešnímu dni celkem 86,52km, čistý čas jízdy 4:51 a průměrná rychlost 8km/hod.
 
|< < 1|2... > >|
 
 
Ostatní