06.07.2011

Den 5. - směr Nové Mlýny

Ráno naprosto úžasné...opět jsem vstával v 5:30, svítilo sluníčko, bylo teplo a taky jsem se těšil na slíbené palačinky ke snídani. Bohužel v 6 hod ráno začalo nad kempem a přilehlými poli létat práškovací letadlo - takže docela sranda...postupně se tak nějak tím pádem všichni probudili a kemp ožil. Cca v 8 dorazil šéf a začal dělat snídani - teda on sám ne ale jeho mamka. No a naprosto výborné a ještě k tomu s domácí marmeládou - třešňová, jahodová a meruňková. Vzhledem k tomu, že se už na mne trochu únava podepsala a taky nohy jsem začal mít trochu zničené, tak se mi moc z kempu nechtělo. Ale abych někam dojel, musel jsem vyrazit.

Cesta mne nejdříve vedla přes Mutěnice do Čejkovic. Vyfotil jsem si hezké fotečky a dorazil do Čejkovic. Když už jsem tam byl, dostal jsem nápad vyzkoušet, jestli to víno co piju v Brně, opravdu pochází odtud...no a ono opravdu ano - prostě Hiberal z vinotéky Sýkora opět výborný. Z Čejkovic jsem vyrazil na okružní jízdu viniční stezkou - musím říct, že ikdyž to nebyla zrovna procházka růžovou zahradou a kopců bylo dost, tak příroda a víno naprosto úchvatné a vše pěkně zalité sluncem. Po cca 40km jsem dorazil do Velkých Bílovic, kde jsem se zeptal nějaké kolemjdoucí na dobrou hospodu a dostal jsem tip na jednu na náměstí. Poslechl jsem a musím říct, že to bylo naprosto výborné - jak bramboračka, tak holandský řízek s novým bramborem a tatarkou. K tomu jsem si dal z domácí vinotéky Tramín a úplně jsem se rozplýval nad jeho výbornou nasládlou chutí. Takže jsem si vzal kontakt a nechávám si ho aktuálně dovést do Brna a ikdyž lahev stojí cca 140,- tak si myslím, že to stojí za to.

Z Velkých Bílovic jsem jel do Podivína, dál pak směrem do Lednice - tam jsem jel na Janův hrad, kde jsem byl poprvé v životě. Bohužel teda jediné co mi na celé Lednici vadilo, byly ty davy lidí ... ale opravdu davy lidí ... Z Lednice, kde už jsem toho začínal mít opravdu dost, jsem se vydal směrem k Novým Mlýnům. Původně jsem měl skončit v kempu Mars, ale rozhodl jsem se dojet až do Merkuru - což znamenalo další cca 15km. Projel jsem tedy Bulhary, Milovice, Pavlov a skončil ve vinotéce v Dolních Věstonicích. Tam jsem potkal tři super lidičky, se kterými jsem si dal pár skleniček ve vinotéce Langr a následně večeři v nedaleké restauračce. Po takovém nášupu jsem ještě musel ujet cca 8km a myslel jsem si, že to prostě už nedám a spadnu někde do přehrady...naštěstí se tak nestalo a dorazil jsem to ATC Merkur.

Po projití docela složité procedury při ubytovávání, vysvětlení kde co najdu jsem si jel vybrat místo k postavení stanu, zakotvení a konečně odpočinku, který jsem potřeboval fakt jako sůl...Nohy mne už přestaly sloužit, malé puhýře naskočili a tak jsem byl fakt rád, že jsem sundal boty a všechny ty propocený hadry...přeci jenom celej den pralo slunko do všeho co se kde hýbalo a za celej den jsem vypil snad 10 litrů čehokoli, co jsem po cestě potkal...Dal jsem si malou večeři a začal přemýšlet co a jak budu dělat další den. Měl jsem toho už docela plný kecky a tak moje rozhodnutí bylo jasné...trochu se opálit, vykoupat, dát si v klidu oběd a pak v relativním klidu dojet na místo mého dalšího odpočinku. A s touto myšlenkou jsem naprosto tvrdě usnul, až mi bylo jedno, že tak nějak opět všude okolo mne hrála nějaká hudba.

A stav tachometru k dnešnímu dni celkem 83,25km, čistý čas jízdy 5:14 a průměrná rychlost 16km/hod.

 
|< < 1|2... > >|
 
 
Ostatní