07.07.2011

Den 6. - směr nejmenovaná obec v okolí Brna

Toto ráno jsem se probudil už v podstatě horkem...opět ale velmi brzy ráno. Provedl jsem co bylo potřeba a skočil si na snídani. Bral jsem ten den velmi v klidu, protože jsem zůstal v kempu se opalovat a trochu si odpočinout...přeci jenom v tom vedru a po náročném včerejšku, se hodně blbě jezdí. Skočil jsem si pro koloběžku, abych nezatěžoval nohy po kempu - přeji jenom je docela velký a rozsáhlý - a dojel jsem si na pláž se trochu opálit a zakrýt vypálenou čelenku díky šátku atp... Dokonce jsem vlezl i do vody - ale jenom do malé laguny, kde to bylo docela čisté. Do samotného jezera jsem raději nevlezl - už jenom proto, že to nevypadalo zrovna vábně a i proto, že se tam vůbec nikdo nekoupal.

Okolo poledne se nějak divně zatáhlo a už jsem si mnul ruce, že bude na cestu docela pěkně - resp. nebude takový hic. Takže jsem se sebral z pláže a šel na oběd. Dal jsem si docela dobrý gulášek a jak jsem tak seděl, tak mraky přešly a zase začalo pěkně pálit slunce:( Takže jsem si řekl, že bych mohl čekat do nekonečna a začal se balit. Během cca hodiny, co jsem kompletně balil celou kolobku, tak jsem se úspěšně spálil:)) Vyrazil jsem cca v 15:30 a jel směrem k Brnu. Původní trasa do kempu Výr u Znojma byla tímto kompletně zamítnuta a zavržena:) Cesta byla tedy oproti původnímu plánu o cca 60km kratší, ale i tak těch cca 25 km, bylo docela šílených a velmi náročných.

Cesta vedla přes Iváň, Vranovice do Velkých Němčic. Tam jsem narazil na zmrzlinu a dal si jednu malou...no a když jsem ochutnal tu výbornou jahodovou, neodolal jsem a dál si ještě jednu malou míchanou se zeleným jablkem. Vřele doporučuji a pokud tam někdy pojedete, určitě si taky jednu dejte;) Další část cesty byla už sakra špatná - musím říct, že únava se opravdu podepsala, nohy jsem měl hodně zničené a navíc posledních asi 8km bylo bohužel stále do kopce...takže cesta měla asi následující průběh - ujet pár stovek metrů, zastavit, napít se, počkat chvilku, ujet dalších pár stovek metrů, zastavit nejlépe ve stínu, napít se, počkat chvilku, ujet pár stovek metrů, atp...:))) No ale přeci jenom jsem nakonec dorazil a byl jsem rád, že jsem si mohl konečně sednout, zout boty, odpočinout si a dát si pořádnou sprchu:)

A stav tachometru k dnešnímu dni celkem 26,82km, čistý čas jízdy 1:39 a průměrná rychlost 16km/hod.

 
 
 
Ostatní