23.07.2011

Mohyla míru a trochu dějin

Sobotní výlet bych v podstatě v první větě shrnul tak, že se vydařil;) A dál by nemělo cenu ani nic psát...na druhou stranu, proč ne...hlavně ten závěr mi asi budete závidět:))

Vyrazil jsem jako obvykle na Hády - takže klasika, jenom s tím rozdílem, že jsem to dneska dal až do lomu na jeden zátah...takže to vypadá, že se malinko lepším;) Pak jsem to vzal přes druhý lom u Líšně a Velké Klajdovky a sjel dolu do Mariánskýho údolí. Od tama, směr Podolí, pod dálnici a dál na Prace. Tam už to pak byl kousíček na vytyčený cíl dnešní cesty - Mohyla míru. Nee, že bych tu ještě nebyl, ale na tuhle stranu moc cílů není a tak jsem zvolil asi ten nejznámější. Pár fotek se povedlo a vyrazil jsem směr Telnice, Otmarov a Rajhradice. Za Telnicemi, mi zapózoval pán s konským povozem - vypadal jako kdyby to dělal celý život:) Až do Rajhradic se už nestalo nic zajímavějšího ... asi špatný den dneska:( Za Rajhradicema se objevil hned Rajhrad a památník písemnictví s přilehlým Benediktinským klášterem. Vypadal docela pěkně a tak stálo za to, udělat pár foteček jak z vnějšku, tak i zevnitř.

V Rajhradě, jsem uhnul z hlavní cesty a jel kudysi po polnáčkách až jsem se dostal k železniční zastávce Popovice u Rajhradu. Tam jsem přešel dvoje koleje, pač se mi nechtělo to celé objíždět a dostal jsem se nakonec zezadu k bývalé Lenčině práci - Siemon. A odtamtud už to byl v podstatě kousek na cyklostezku od Olympie do Brna. Na tom asi 1,5km kusu z Modřic k Olympii jsem si zajel zatím osobní rekord po rovince - průměr 28km/hod. No a pak už to byl trochu vopruz...prostě kupa lidí a lidí a zase lidí...na bruslích, pěšky, na kole a já nevím co ještě...prostě klasika víkend odpoledne.

Nakonec jsem dojel k Rondu, dojel se podívat na jezírko ve Špilberk Office a frčel jsem si to do centra na Šilingrák. Od tamtud pak se zastávkou na polívce v čínském bistru na Zelňáku, přes Lužánecký park, nahoru na Lesnou. A vzhledem k tomu, že jsem měl těsně pod 60km, tak jsem prostě musel přesáhnout tu hranici a vzal to skrz zahrádky do Obřan, takže i trochu MTB jsem si užil směrem dolu;) A pak už jenom cestou směrem domů po Zlatnikách, Cacovicích a Cacovické dom. A co, že jste mi to měli závidět? Nooo prostě jsem se hezky odměnil a udělal si hromadu palačinek:))) Takže kdo chce se může stavit...teda rychle protože je jinak sežeru ke snídani:)

Tento výlet ukázal nakonec na tachometru celkem 63,52km, čistý čas jízdy 3:39 a průměrná rychlost 17,5km/hod. Holt jelo se spíš na pohodu;)

 
|< < ...2|3 > >|
 
 
Ostatní