20.08.2011

MTB Cesta - Soběšice - Písky - Babí doly - Babí lom - Kuřim - přehrada

Asi mne opravdu nadchlo jezdit lesem, po skalách a různým terénen a tak to vypadá, že konečně i naplňuji moje hlavní motto - "cestování s kolobkou...cestou necestou;)" Cesta začala obvyklým výšlapem asi 5km přes Lesnou do Soběšic - cca 20min, pro ty co to jezdí na kole;). Následovala opětovný první kousek lesa ze Soběšic na rozcestí Písky. Dále pak lesem a cestou směrem na začátek Ořešína. Od tama jsem se mírně spletl a jel jsem místo po normální trase, skrz les až nahoru nad Ořešín - Horka. Tam jsem projel okolo dalšího ranče s koňmi a musím říct, že jsem vážně netušil, že jich je kolem Brna tolik...:) Za rančem byl hezký výhled na Brno a trochu z jiné strany než obvykle, takže pár fotek jsem musel udělal. Od ranče následovala chvilku cesta po zpevněném terénu, ale když jsem vjel do lesa, tak to byl začátek opravdové MTB cesty - směrem dolu na Babí doly jsem si poprvé užil a málem jsem se tam trochu vysekal:) Z Pod Baby jsem vyjel na hlavní silnici směrem na Vranov. Chtěl jsem to sice vzít po zelené a dojet po ní až k Jelínkovi, ale bohužel bláto a voda hned ze začátku, mne z tohoto nápadu velmi rychle odradila:( Tak jsem vyrazil cestou do Vranova a z něj odbočil po červené směrem do lesa. Trochu jsem tam opět bloudil a pomohl mi až nějaký lesák, co tam zrovna dělat čistku mezi stromy. A zároveň jsem tam potkal jednu paní, co je taky vášnivá koloběžkařka a tak jsme si trochu pokecali;) Sice tentokrát jela na kole ale říkala, že to střídá.

Následovala opět lesní cesta až k Jelínkovy a pak lelkovadlo...a od teď to začalo být fakt super;) Cestu nahoru jsem musel kus vyjít pěšky, protože to už byl sklon fakt velkej a tak jsem si vyšlápl pár set metrů až na rozcestí Babí lom. Z něj jsem odbočil po červené doleva a po pár set metrech jsem zjistil, že jsem asi dost velkej blázen:) Celou cestu jsem kolobku musel nést, protože terén byl sotva pro pěší, natož pro ni:) Přecházel jsem balvany, skály, kořeny atp...no prostě po pár set metrech jsem toho nechal a šel zpátky - a na fotkách určitě pochopíte proč:) Vrátil jsem se na rozcestí a namířil si to po modré směrem dolu...a tady to byl teda sešup - věřim, že i lidi na MTB kole tam mají co dělat, protože to byl balvan vedle balvanu, kořen za kořenem a lesní bláto. Klouzalo to fest a když jsem mírně přibrzdil, tak jsem málem letěl, protože mne předjelo zadní kolo...naštěstí nakonec v pohodě, ale byl to dneska druhý skoropád na držku:)) A po takovéhle cestě jsem sjel - opravdu jsem to sjel - až dolů do Podlesí. Tam jsem potkal nějaké dvě slečny, co tam dělaly občerstvovací stanici pro triatlon, který začínal v Kuřimi. Dostal jsem i napít a tak jsem jim za to vděčný, protože svoji další dávku vody jsem už měl opět vypitou...

Z Podlesí jsem to vzal směrem na Kuřim. Tam jsem se dostal po polní cestě relativně bez problémů. Bohužel v Kuřimi díky tomu, že člověk věří mapám, jsem opět mírně zabloudil. Nakonec jsem ale vyrazil tím správným směrem, ikdyž jinudy než jsem původně chtěl. Původní směr byl po žluté přímo nahoru na kopec a pak směrem na vršek Pod Sychrovem. Dostal jsem se tam dostal, ale jinudy - nejdříve po polní cestě kolem lesa a pak po lesní cestě až jsem narazil na červenou směrem nahoru do zmíněného kopce. Od téhle chvíle jsem šel opět pěšky, protože jinak se nedalo. Naštěstí jsem si to hodně kompenzoval trháním ostružin, kterých roste v tomhle období fakt hodně...takže jsem se po cestě i z vesela občerstvoval:) Cesta ikdyž tedy byla příkrá, skončila Pod Sychrovem. Odtamtud mne ještě čekal kousek nahoru ale pak to začalo být opět směrem dolů - a to fakt fest. Cestu jsem musel občas volit i skrz les, protože cesta jako taková byla nesjízdná i pro kolo:) Z lesa jsem vyjel nad Jinačovicemi, kde jsem si dole, v nově otevřené pekárně, dal výborný povidlový koláč a kombajnerku;) Vřele doporučuji!

Z Jinačovic jsem to pak vzal dál po zelené a dorazil na Senařov. Od tama jsem pak jel zase cesta necesta, protože to bylo nějak blbě značené - ale užil jsem si ji - byla to příjemná lesní cesta - pěkně rychle z kopečka. Po pár km jsem narazil na červenou nad Rozdrojovicemi a odtud už to šlo v podstatě až domů po asfaltu. Teda kromě samotného sjezdu na silnici od té červené - to byl opět takový mírný MTB šesup;) V Rozdrojovicích jsem si vyšlápl další kopeček, až nahoru k nějaké hospůdce, kde jsem si dal pořádnýho půl litru kofoly. Pak jsem to pustil z kopce směrem k přehradě a na té asfaltce jsem málem sejmul jednoho městskýho strážníka na skůtru a pak jedno auto;( A po této příhodě, už to bylo spíš na pohodu. Objel jsem kus přehrady kolem beach volejbalových kurtů, přejel jsem přes hráz a pokračoval už po cyklostezce směrem do Brna. Po ní jsem dojel až do Komína a od tama jsem si to namířil přes Žabovřesky do Králových polí. A musím říct, že tenhle kopec mne trochu dodělal - začaly mne chytat křeče no nohou - první známka toho, že má člověk fakt dost...Takže už jsem to dál moc neprodlužoval, překonal jsem královopolskou a z pod Lesné odbočil směrem domů. A pro dnešek? Fakt to stačilo - jednak já a jednak kolobka dostala opravdu zabrat - trochu jsem zrušil přední blatník a myslím, že i ten zadní už taky dlouho nevydrží:))

Celou trasu jsem tentokrát nemohl nezmapovat a tak ještě doplňuji odkaz na server Cykloserver, kde si lze celou trasu pěkně prohlédnout. Tentokrát je to tak z 80% opravdu MTB a snažil jsem se toho co nejvíce ujet. Sice pár set metrů se muselo pěšky, ale na rovinu říkám...to opravdu jinak nešlo:)

A stav tachometru byl dnes celkem 53,7km, čistý čas jízdy 3:58 a průměrná rychlost 13,5km/hod. Myslím, že tyto údaje opravdu hovoří za vše a hlavně o náročnosti celé cesty;)

 

Výškové profily cesty

 
4

První pořádný MTB - překonání Babího lomu

 

MTB cesta pro kolo a kor pro koloběžku! Pokud jste šílenci, vřele doporučuji si to střihnout právě přes Babí lom;) A klidně i na tom kole:)
První pořádný MTB - překonání Babího lomu


 
 
|< < 1|2... > >|
 
 
Ostatní