23.08.2011

Cesta - Lom, koupání - Hády - Hádecké lesy - Bílovice

Cesta vedla hlavně se vykoupat do lomu na Hády...je tam příjemná voda, relativně málo lidí a docela klid...prostě to není obvyklé koupaliště narvané k prasknutí a i ta voda si myslím je čistější:)) Než jsem ale vyjel nahoru, tak jsem málem vypustil dušičku...je to kopec, který normálně už dávám, ale v těchto vedrech co teď jsou (přes 30st. odpoledne okolo 6 večer) se to opravdu dost dobře nedá...takže jsem půlku toho nejhoršího prostě vyšel.

Po vykoupání, jsem se na Hády a tentokrát to vzal trochu jinak než obvykle po silnici v lomu. Zajel jsem do lesa úplně vzadu v lomu a musel jsem to vytlačit až nahoru nad lom, protože to bylo až moc prudké a docela překážkové. Poprvé jsem se tedy dostal úplně nahoru nad lom a musím říct, že to není vůbec špatný výhled...navíc je tam spousty místa, kde se dá třeba s milovanou osobou sednout a prostě chvilku pobejt - takže romantika;) Navíc co jsem si pak projezdil ty lesní cestičky v Hádeckých lesích, tak je to velmi pěkná projíždka v relativním chládku a myslím, že pro dva je to tak akorát se projet, pokecat, a bůchví co ještě provádět... Navíc moc lidí se tam nepotká a těch cestiček je tam opravdu požehnaně a tak se zde dá strávit klidně několik hodin ježděním sem tam, po docela pěkném a hlavně jednoduchém terénu - v podstatě pořád po rovině. A když Vás to přestane bavit, tak jenom vyjedete z lesa a pustíte to dolu směrem buď na Líšen a Vinohrady a nebo směrem do Bílovic. Takže Vás pak čeká za odměnu, že jste vyšplhali na Hády, pěkných pár km pohodového sjezdu.

Já to ale tentokrát vzal trochu hůř a neměl jsem to dělat...resp. je to super MTB, ale když není sucho minimálně týden, tak Vás na tom úseku čeká brod přes bahno a nebo průlezky skrz roští. Nájezd na tuhle cestičku je v místě, kde ze směru dolu z Kopanin na Bílovice, je doleva odbočka pro pěší po zelené. Cesta je z počátku pohoda, šutříky, kamínky a obyč lesní cesta. Postupně to ale nabírá na drsnosti a většího sklonu, takže nakonec skoro stojíte, brzdíte oběma brzdama, vyvažujete rovnováhu a zátež předního a zadního kola a pomalu se sunete s odíráním spodku kolobky směrem dolu:)) A když pršelo nedávno, čeká Vás bahno a bohužel koloběžka má jednu malou nevýhodu - musíte se odrážet a když není nic o co by jste se dokázali odrazit, tak to prostě nepojede...a v bahně obzvlášť:( Ale na druhou stranu...aspoň je trochu sranda...jenom tam nejeďte s drahou polovičkou, protože ta cesta rozhodně není na romantické projížďky stavěná. Raději to vemte po silnici a vyhnete se velkým nepříjemnostem:)

Když překonáte tyto obtíže, vyjedete v podstatě pod Resselovou hájenkou a pak máte zase dvě možnosti na další křižovatce - buď jet po silnici a nebo znovu zahučet do lesa...a tam se způsob jízdy opakuje:) Takže závěrem - MTB v tomto případě super, ale pak to všechno čistit je docela ...

 

Výškové profily cesty

 
1

Pohodová cesta Hádeckými lesy a sjezd do Bílovic

 

Cesta pro pohodovou vyjížďku - sice trochu náročnější kvůli překonání cca 300 výškových metrů kvůli Hády, ale stojí to za to:)
Pohodová cesta Hádeckými lesy a sjezd do Bílovic


 
 
 
 
Ostatní