03.09.2011

Akce Jeseník II. - Kouty nad Desnou - Bike park

Po absolvování malé těžby dřev, jsem vyrazil do Koutů nad Desnou do Bike parku. Dojel jsem tam, nechal si spravit blatník (věčné to téma u koloběžek - hlavně ten zadní) v Helia Sportu, kde navíc byli velmi ochotní a naprosto v pohodě. Na pokladně jsem si koupil 3 jízdy na Bike parku za 280,- Kč a vyrazil nahoru lanovkou. Dorazil jsem, vystoupil, počkal si až mi vyloží kolobku a říkal jsem si kudy asi tak vyrazím dolu? Na černou jsem neměl odvahu a tak se vydal po červené. Hlavně jsem si ale říkal, když jsem se vezl lanovkou nahoru, že rozhodně nepojedu pod lanovkou na té šílené cestě...no a hádejte kudy ta červená vedla...:)) Jako ze zhora z lanovky to nevypadá tak hrozně a nebezpečně, ale když na to člověk vjede a nemá žádné chrániče a ani pud sebezáchovy, tak to pak vypadá fakt šíleně...ale co už, aspoň jsem vyzkoušel kvalitu koloběžky a i jak se jezdí na Freeride a XC cestách a myslím, že jsem byl první člověk, co zrovna tento Bike park sjel směrem dolu po červené na kolobce! Jo a dvakrát...;)

A teď si dovolím trochu rozebrat tu cestu necestu směrem dolů. První část je pod lanovkou příkře dolu s dobře udělanými klopenými zatáčkami a níže i skoky. Pak dojedete k první silnici a čeká na Vás ještě jedna a to horší část sjezdu po červené pod lanovkou. Po tom co to zvládnete sjet, dojedete na křižovatku s černou sjezdovkou a aby se člověk dostal dál, musí doleva - po Hřebenovce - černá totiž ještě není hotová. Tam ho čeká pár větších oblouků, pár malých skoků a dojede na další cestu - takovou malou rovinku před posledním úsekem na sjezdovce. Ten poslední úsek je opět dost prudký a brzdy na kolobce dostanou zase zabrat...po pár set metrech dojedete na rozcestí s modrou stezkou a můžete pokračovat několika směry - navíc dole je na vás připraveno opět pár skoků a ten poslední - byť je nejmenší - mne dokázal i s kolobkou vyhodit cca 1,6 metru do dálky - takže i skoky jsem si užil:) A snad i poprvé v životě - takové šílenosti jsem nedělal ani na lyžich nebo na kole!!:)) Na k5i6ovatce jsem si vybral pokračování po Uhlířské stopě...je to naprosto dokonalá adrenalinová cesta pro kolobku, ale bez odpružené vidlice a pořádných brzd bych se tam rozhodně nevydal...cesta jako taková je už pouze lesem - hrboly, výmoly, kořeny, šutry, lesní písek, jehličí, atp...jsou prostě naprosto normální...a je to fakt mazec. A celé to MTB mne začíná bavit čím dál víc!

A co bylo dál? Celou trasu jsem jel dvakrát - při první jsem si užil premiéru, druhou jsem nafotil pár fotek. Co se týče poslední cesty, ze zakoupených tří, tak tu jsem absoloval výstupem směrem na Dlouhé stráně a pak odbočkou na dolní přečerpávací stanici vodní elektrárny Dlouhé stráně - resp. směr Kouty. Tato cesta byla až na pár set metrů, v podstatě pořád z kopce. Na té jsem udělal svůj první rekord sjezdu na této kolobce - a to 64,7km/hod. Jinak celá cesta je asi 14km dlouhá, končí na parkovišti u lanovky a tak musím říct, že jsem se krásně a pohodově projel po jinak velmi náročném dni. A tím dneska končím a jdu spát...protože to bylo celé velmi adrenalinové a náročné - teda alespoň pro mne:)) Ti šílenci na speciálech tam jezdili dle mého celý den...ale to je bych řekl naprosto jiná kategorie;)

 

Výškové profily cesty

 
5

MTB a Freeride cesta v Bike parku Kouty nad Desnou

 

Tak tohle je opravdu pro šílence...vjet na Freeride cestu do Bike parku na kolobce může jen cvok:)) První hodnocení na úrovni 5!
MTB a Freeride cesta v Bike parku Kouty nad Desnou


2

14km dlouhá cesta v podstatě směrem dolu z Medvědí hory

 

Pokud se chcete krásně svést a na kolobce, tak se vydejte do Koutů nad Desnou, vyjeďte lanovkou nahoru na Medvědí horu a vezměte to dolů po asfaltce;)
14km dlouhá cesta v podstatě směrem dolu z Medvědí hory


 
 
|< < 1|2|3... > >|
 
 
Ostatní