23.03.2012

Prvních pár km a rovnou do terénu...

Tak nám nastoupilo jaro Járo...a není nic snažšího, než to jet ověřit právě do přírody a do kopečků. Naštěstí mám nějaké okolo sebe a ani jsem netušil jak mi dají zabrat:) Je to prostě trochu náročné, takhle po několika měsících nedělání, které bylo způsobené bolestmi zad. Ale ještě štěstí, že jsem vyrazil...naprosto úžasný pocit toho, že člověk konečně se sebou zase něco děl a trochu se hýbe. Navíc pohyb na čerstvém jarním vzduchu je naprosto úžasný...slunce krásně hřeje a tak poznávání nových částí Brna a okolní přírody je ještě lepší.

Vyrazil jsem si jen tak na blint směrem na přehradu a Bystrc. Jel jsem tentokrát po levé straně Svratky pěkně proti proudu, abych si taky po dlouhé době vyzkoušel trochu terén, šutříky a bláto:) Levý břeh slouží opravdu jen pro pěší a kolo nebo kolobka je sice v pohodě, ale je nutné několikrát seskočit a holt vzít kolobku do ruky a přeskákat pár větších kamenů. Cesta pak navazovala na cyklostezku směrem do obory na Bystrcí. Tu jsem chvilkama opouštěl a jezdil opravdu zkrz oboru, kde jsem narazil i na pár zvířátek...viz foto.:) A vzhledem k tomu, že jsem jel v podstatě celou cestu do kopce, tak to byl docela záhul po té zimě. Ale řekl jsem si, že to nevzdám a tak jsem si vyšlápl úplně mimo cestu pěkně na úplný vrchol toho malého kopce nad Jundrovem. A při tomhle pěkném a náročném výletu jsem zjistil, že je tam spousta krásných stezek a cestiček - takže vřele doporučuji se tam vydat! Nakonec jsem vylezl uprostřed Jundrova, sjel jsem dolů na cyklostezku a byl klid...následovala už jenom rovinka:)

Takže všem koloběžkářům, kolařům, a všem ostatním lidem co mají rádi pohyb, přeji mnoho krásných kilometrů za nádherného slunečného počasí;)

A stav tachometru na této mojí první cestě byl celkem 12,24km, maximální rychlost 57,3km/hod a průměrná rychlost 13,3km/hod.

 
 
 
Ostatní