10.05.2012

Kolem Velké Baby - krásná projížďka a docela náročná

Cesta okolo Velké Baby je úžasná...několik krásných výhledů, nádherná jarní příroda, v podstatě neustále v lese pod jarními rozkvetlými stromy, sem tam nějaké to zvířátko, sem tam nějaký ten člověk ať už na kole nebo pěšky... Naprostý klid a člověk - jezdec si může užívat dosytosti květnového počasí uprostřed lesů...a přitom to je kousek do centra Brna:)

Dnešní cesta nebyla původně plánována nijak zvlášť náročná...abych řekl pravdu - prostě nechtělo se mi... Jak jsem tak ale ujížděl tou krajinou a dostal se pod první stromy v lese, začalo mne to bavit a už jsem si jenom užíval samé nahoru dolu, nahoru dolu. Když už se to kolikrát nedalo ani vyjet a vyšlápnout, řekl jsem si přeci to nevzdám a tak jsem to hezky vyběhal....takže všechny kopce směrem nahoru buď vyjeté nebo vyběhnuté...no jo...musím se pochválit - holt nikdo to za mne neudělá:)))

Cesta vedla z Komína nahoru na konečnou autobusu a pak směrem za Medlánecké letiště. Potom pod Babu a po modré až na rozcestí se zelenou směrem na Velkou Babu a nebo do Jinačovic. Zvolil jsem zlatou střední cestu a pokračoval dál po modré až na rozcestí Pod Chocholou. Chvilku jsem přemýšlel kam teď a vydal se kousek po žluté směrem na Kuřim. Asi po kilometru se mi otevřel vlevo krásný výhled na Kaskády a golfové hřiště - příště pojedu blíž a objedu to celé kolem dokola, abych si udělal obrázek jak to tam vypadá. Jo a hlavně si vezmu foťák...dneska s fotkama to je ubohé bohužel...pouze z mobilu:( Po chvilce koukání jsem se vrátil na rozcestí Pod Chocholou a pokračoval po modré směrem do Ivanovic. Po pár set metrech se mi ale nechtělo takhle pokračovat a střihnul jsem si to opět mimo značenou cestu. Vyjel jsem nakonec nad Ivanovicemi mezi vilkama a opět moc pěkné výhledy. Trochu jsem Ivanovice projel, ale nechtělo se mi jet vůbec po silnici a tak jsem to vzal co nejrychleji zpět do lesa. Jel jsem po okraji lesa po lesní pěšince a narazil na jeden z mnoha posedů a tak jsem se na něm chvilku uvelebil...moc hezký výhled směrem na Ivanovice, Řečkovice a Mokrou Horu. Dál jsem pokračoval opět podél lesa až jsem dojel k areálu Baba - což je prostor, kde se dá po sobě střílet atp...takže konečně vím kde to vlastně je:) Dál to bohužel nevedlo a tak jsem se kousek vrátil do Řečkovic a jel směrem na Pergl...pěkná zastávka v lese se studnou s pumpou - takže se člověk může i osvěžit. Pak už cesta vedla v podstatě zpět - Medlánecké letiště, Medlánecké kopce a sedlo a ještě aby toho nebylo dneska málo tak jsem si střihnul Vrch Palackého na konec:) ... a to je pro dnešek vše přátelé ... já myslím že stačilo:)

A ještě stav tachometru - celkem 20,97 km, čas jízdy cca 1:39:05, maximálka 42,7 km/hod a průměrná rychlost 12,7 km/hod.

PS: fotky opravdu nebudou...raději ty hrozné sem ani dávat nebudu...je to škoda, ale zase o důvod víc tuto cestu jet znovu:)

 

Výškové profily cesty

 
3

Cesta kolem Velké Baby

 

Cesta v podstatě prvních 7 km stále nahoru do kopce, následně po hřebenech nahoru a dolu, občas kousky prudké pouze na vyběhnutí...ale jinak pohoda;)
Cesta kolem Velké Baby


 
 
 
 
Ostatní