07.08.2011

Akce Dukovany - prvních 100km pokořeno;)

Jak je napsáno v sekci Akce, byl na dnešní den připraven takový malý výlet za technickými stavbami v ČR a na Moravě. Jako první jsem si zvolil jadernou elektrárnu Dukovany - nevím přesně proč, ale možná i proto, že je v podstatě nejblíže. Sice to bylo několikrát přehozeno, ale nakonec se počasí umoudřilo a jel jsem.

Cesta začala v Modřicích a vydal jsem se směrem Ořechov, Ivančice, obec Dukovany a elektrárna. Mírně jsem celou cestu pozměnil v samém průběhu. Přeci jenom se mi nechtělo jezdit po hlavních tazích a tak jsem odbočil na Mělčany, dále pak přes Doulní Kounice podél řeky Jihlavy, do Nových a Moravských Bránic. Musím říct, že cestou jsem cítil ve vzduchu dozrávající švestky - hlavně u Mělčan, kde měli jejich celé aleje. Je až z podivem, že každý kraj, má okolo silnic vysázeno něco jiného - zvláštní:) Za Moravskými Bránicemi, jsem projel pod bývalým Ivančickým viaduktem a dorazil do samotných Ivančic - rodiště Vladimíra Menšíka a Aloise Muchy. Bohužel jejich původní obydlí, jsem nehledal...holt jsem chtěl být co nejdříve u cíle. Pěkným výhledem jsem se nakonec začal kochat kousek od Moravského Krumlova, kde jsem měl pěkný výhled na zámek a kostel Sv.Floriána. A když kolem projela sanitka, tak mne nevědomky napadla krásná věta - "Vy jste se zase kochal, pane doktore!":) A příště musím do Krumlova, abych se podíval na tu Slovanskou epopej - ať kokrétně vím, o čem se stále vedou ty spory:)) Další cesta vedla přes Dolní Dubňany, Horní Dubňany a Dukovany až do cíle.

Prohlídka samotné elektrárny nebyla moc dlouhá...resp. vzhledem k tomu, že to bylo už okolo 14 hod odpoledne, nechtěl jsem se moc zdržovat - takže pár fotek jsem udělal, poslechl si některé informace o elektrárně, prošel si celé informační centrum, spustil si jadernou reakci a jel dál. A co jsem si ještě odnesl z obce Dukovany je to, že tam nemají ani slušnou hospodu...ikdyž mi to přislo hodně divné, protože se tam stavěly hodně pěkné nové domky. Naštěstí tak měli benzínku a vezl jsem si dva tousty sebou - ráno při snídani udělané:)

Když jsem vylezl ven z informačního centra, tak se pěkně mračilo nad elektrárnou a bylo jasné, že sprchne:( Cesta se nakonec neubírala původní plánovanou cestou, přes Mohelno a Oslavany, podél Jihlavy zpět do Ivančic, ale vzal jsem to na přímo, po hlavní silnici. Cesta docela v pohodě, až na některé chuligány za volantem...ale bohužel to je asi normální v Čechách:( Když jsem dorazil do Ivančic, dal si výbornou zmrzlinu v cukrárně a vydal se dál. Nedojel jsem ale ani na konec obce a začalo vydatně pršet...déšť jsem tedy přečkal někde pod stříškou a když asi po 3/4 hod trochu přestalo, vyrazil jsem dál. Sice ještě v mírném dešti, ale co má člověk dělat, když se chce nějak dostat domu;) Na cestě z Ivančic, za průjezdem okolo malé vodní elektrárny s penzionem pro Odhozené pány, se mi dostalo zatím snad největší pochvaly za jízdu na kolobce - obdržel jsem uznalý potlesk od protijedoucích závodních cyklistů - takže ode mne dostali alespoň palec nahoru;) Takže jak je vidět, cestování s koloběžkou je opravdu výhodné - jednak, kam přijedete, tam budíte pozornost a ještě Vám Váš výkon dokaží ostatní uznat:))

Cesta z Ivančic tedy vedla opět pod viaduktem až do Moravských Bránic, ale z nich pak stále po hlavní přes Silůvky opět do Ořechova. Jenom nechápu tolik kopců a pěkně dlouhých - nechápu prostě kde se stále berou...v podstatě až do Ořechova, jsem opět jel zase do kopce...a to ke konci cesty je už docela vopruz:)) Projel jsem Ořechov a už jsem jenom tak nějak koukal na tachometr, jak se mi blíží 100. A když jsem dojel do Modřic, tak mi chybělo pár km:( Tak jsem si to prodloužil až na začátek cyklostezky do Brna, že si dám malinovku, ale ti chuligáni měli zavřeno:( Ale co už...na konec jsem tu svoji 100 překonal o pár set metrů:)))

Dnešní cesta znamenala tedy nakonec asi tak toto: 101,45km, čistý čas jízdy 5:20hod a průměrná rychlost 19km/hod - což nechápu, protože začátek celé cesty byl hodně tězký a pomalý.
 

Výškové profily cesty

 
2

Klasický terén - Dukovany I. tam

 

Relativně pohodová cesta, jenom neustále z kopce a do kopce - většinou ale do kopce. Hlavně okolo Moravského Krumlova.
Klasický terén - Dukovany I. tam


2

Klasický terén - Dukovany I. zpět

 

Prvních cca 25km se jede docela na pohodu - v podstatě stále z kopečka, pak za Moravskými Bránicemi opět nahoru až do Ořechova.
Klasický terén - Dukovany I. zpět


 
 
|< < 1|2... > >|
 
 
Ostatní