31.12.2011

Akce Jeseník III. - Kouty nad Desnou v zimě

Místo koloběžky jsem si tentokrát zajel, po cca 15 letech, na menší tůru na běžkách. A kam jinam mne to nezavedlo, než opět do Jeseníků a do Koutů nad Desnou. Sice na konci roku 2011 nebylo tolik sněhu, ale na sjezdovkách se jezdilo, lanovka na kopec fungovala také a dokonce mi v půjčovně lyží zapůjčili jak běžky tak i boty. A to, že mi byly zapůjčeny běžky ještě se starým vázáním a boty o skoro 4 čísla větší, mne moc neodradilo:) Důležité bylo to zkusit a začít sportovat i trochu jiným, než pro mne obvyklým způsobem.

Po výjezdu lanovkou nahoru, jsem si nasadil běžky a tradá směrem kudy jsem se v létě projížděl na kolobce - teď tedy nemám na mysli cestu přímo dolů a to jako byl Bike park - tj. po sjezdovce, ale hezky pěkně pomalu směrem k vodní přečerpávací nádrži Dlouhé stráně - v podstatě trasa někde mezi Medvědí horou a Dlouhými stráněmi. Cesta to byla pěkná, lyže mi navoskovali docela obstojně a tak se relativně dobře jelo...teda až na to, že jediné co mi šlo byla klasika a na nějaké jiné běžkařské triky jsem si jednak nevzpoměl a jednak, díky mému vybavení, se dost špatně prováděli:)

Během cesty jsem udělal pár krásných fotek zimního počasí, sněhu a sluníčka, které zrovna pěkně svítilo a určitě se po této zkušenosti znovu opět vydám na běžky. Tentokráte to bude pravděpodobně jiný kopec a to někdě v Krkonoších...takže běžkařům zdar a nám přeběhlíkům brzké pěkné počasí, ať můžeme opět nasednout na svoje kolobky a začít se pěkně odrážet po zbytek roku, kdy není sníh a mráz;)

PS: a děkuji mému velmi milému doprovodu, že mne dostal na tuto zimní sportovní aktivitu:))

 
|< < 1|2... > >|
 
 
Ostatní