02.06.2012

Akce - Za moravským vínem I.

Kdy
2.6.2012 v 10:00 - 3.6.2012 (čas návratu byl nakonec docela překročen...:))
Počet ujetých km
odhadem celkem 140km ve dvou dnech
Na čem lze jet kolobka, koloběžka, kolo nebo koleso
Ubytování
spacák na trávě a nebo v penzionu Monika
Plánovaná cesta a důvod

Start Brno, směr Nové mlýny po cyklostezkách, cíl vinařství Michal Texl v Hrušovanech nad Jevišovkou, přesná trasa se stala dlouhým předmětem bádání a stavu kolotýmu a výsledek je vidět níže...

V plánu je ochutnávka vín a určitě nejaké to grilování. Dohromady užijeme spousty zábavy, dobrého pití a jídla;) A v neposlední řadě spálíme hodně energie při samotném cestování...

A proč zrovna sem? Byl jsem zde osobně a výborná vína a přístup k zákazníkovi se mi líbil natolik, že si to velmi rád zopakuji. A navíc - domácí vína menších vinařů jsou přeci jenom nejlepší;)

...a ještě jedna malá třešinka na dortu...mám druhého narozeniny:)))

1.verze plánované cesty - 1.den celá trasa prvního dne je uložena na serveru Cykloserver.cz - nastoupaných 230m na 70km - takže trasa v podstatě skoro po rovince - čekají nás pouze 2 malé kopečky. Start je v 10:00 na parkovišti u baseballového hřiště v Heršpicích v Brně. Cíl je myslím jasný;) Celá trasa je naplánována tak na cca 4-5hod při průměrné rychlosti 15km/hod s několika zastávkami a to i s historickou tématikou. Oběd je naplánován cca na 13hod v okolí Židlochovic nebo dle domluvy.
1.verze plánované cesty - 2.den trochu jsem pozměnil zpáteční cestu ať nejedeme stejnou trasou zpět a tak ujedeme o cca 15km méně...snad to bude lepší:) Cesta je opět vyznačena na serveru Cykloserver.cz - nastoupaných 189m na 56km - takže opět skoro po rovince. Start z Hrušovan nedokážu odhadnout ale cca tak opět okolo 10:00. Oběd naplánujeme asi dle dispozic (indispozic) a dle chuti v neděli ráno;)
Jak vysoko je to po Moravě, takže žádné extrémní stoupání se neočekává...tedy až na to zvedání skleniček plných vína
Počasí
předpokládám naprosto nádherně:)
Teplota kdo ví, ale bude konec května a začátek června, takže myslím na pohodu
Cena

zatím není přesně stanovena, bude se pohybovat kolem 500,- na osobu s ubytováním v penzionu, pokud nebude využito ubytování, pak cca 200,- za ochutnávku a malé občerstvení. Ostatní výdaje budou v závislosti na osobních potřebách jednotlivých účastníků. Mimo cenu bude pravděpodobně grilovačka díky mým narozkám:)

k ubytování jsou v tento termín 4 pokoje po dvou lůžkách se dvěma přistýlkami, jinak lze spát venku ve spacáku;) Takže kdo dřív přijde, ten dřív mele jak se říká:))

Celková kapacita vinného sklepa je 30 lidí. V penzionu je možné aby přespalo 16 lidí. Ostatní musí do spacáku;) Věřím ale, že i tak to bude velmi hodnotné a povedené...

Seznam přihlášených

Jarda a Zuzka, Miloš a Dana, Eva, Pavlína a Zdenál, Bolek, Jirka, Pavel

   A jak to proběhlo?    podívejte se zde...

naposledy aktualizováno: 7.6.2012 / 17:00
 
 
 
Ostatní