18.08.2011

Cesta Lesná - Obřany - Soběšice - Řečkovice

Cestou necestou jsem se opět vydal do Obřan, přes Lesnou a zahrádky, ale pak z Obřan nahoru do Soběšic okolo koní. Cestu mezi zahrádkama z Lesné do Obřan jsem ti užil tentokráte trochu víc - pustil jsem to co to dalo a zastavil jsem v podstatě až dole. Sice je to na té kolobce trošku o hubu, ale adrenalin musím být;) V Obřanech za kostelem jsem to vzal sice trochu jinudy, ale vyjel jsem v podstatě skoro jako minule - bohužel tenhle kousek byl hodně náročný - je to sice pár set metrů ale stoupání je tam trochu větší... Po tomhle stoupáku jsem si užil opět pár kaluží přes celou cestu, protože ještě neuschly a tak jsem měl bláto zase všude. U koní jsem to chtěl vzít směrem k potoku Melatín, ale byl jsem od toho zrazen kvůli tomu, že tam lesáci sváželi nedávno stromy a tak je to tam pěkně zničené a plné bahna. Takže jsem to musel vzít po normální silnici až na hlavní k Soběšicím - ale aspoň jsem si prohédl všechny ty tréninkové ohrady pro koně a sem tam byly jezdkyně pěkné;) Od hlavní silnice, vedoucí z Lesné do Soběšic, jsem se skrz další zahrádky dostal na druhou hlavní a po ní pak nahoru za kostel v Soběšicích doleva na cyklostezku. Od této chvíle jsem opět byl v lese (po zelené) a užíval si super MTB na kolobce, kde chvílema to byl pěkný stoupáček a chvílema pěkný klesák po písčité lesní cestě...Celá tahle cesta byla tak zhruba 6km a relativně pořád dolu z kopce až do Jehnic. A z Jehnic to už bylo napohodu do Řečkovic (tady jsem si dal u kruháče zmrzlinu) a od tama přes Královopolskou zpátky domu.

Opět jsem celou trasu zmapoval a doplňuji sem odkaz na server Cykloserver, kde si lze celou trasu pěkně prohlédnout. Tentokrát je to zhruba tak z 1/3 opravdu MTB a když to člověk vezme na té kolobce, tak je to pak ten správný adrenalin;)

A stav tachometru na této cestě byl celkem 26,47km, čistý čas jízdy 1:35 a průměrná rychlost 17km/hod.

 

Výškové profily cesty

 
3

Další MTB okolo Brna

 

Cesta zhruba z 1/3 opravdu MTB, lesní cesty a cestičky, kořeny a kameny, chvilkama trochu nebezpečné kvůli písku a štěrku na cestách
Další MTB okolo Brna


 
 
 
 
Ostatní