12.08.2011

Akce Jeseník I. - dřevo!

Akce Jeseník se sice nezadařila dle původního plánu, ale i tak to bylo velmi příjemných pár dnů strávených na horách. Strávil jsem je u kamaráda Pavla v jeho penzionu v obci Lipová-Lázně poblíž obce Jeseník. Páteční cesta směrem tam, byla docela zdařilá a po výjezdu na Červenohorské sedlo, jsem osedlal svoji koloběžku, nasadil si pro jistotu půjčenou helmu a tradá směrem dolů...A výsledek? Cesta naprosto v pohodě, protože tímto směrem je to perfektní a široká silnice, kde se vejdou minimálně 4 auta vedle sebe. Bohužel ale tím, že tu postavili kompletně novou silnici, tak zmenšili sklon celé trasy a tím pádem, se koloběžka nerozjela víc jak 50km za hod. Takže pro vyzkoušení adrenalinu na pěkné silnici směrem dolů, to bohužel není uzpůsobené:( Ale co už...nakonec v pohodě člověk ujeden cca 10km bez toho aniž by musel hnout nohou;)))

Sobota byla ve znamení brzkého vstávání, neboť po předchozí dohodě, jsme měli vyrazit kácet stromy do lesa;) Nakonec proběhla klidná snídaně, nákup v Jeseníku a vyčkávání na příjezd první várky dřeva, kterou jsem neabsolvoval. Jakmile jsme ji složili, naložil jsem kolobku do džípu, naskákali jsme a vyrazili. Cesta musím říct byla docela zajímavá - nevím jestli někdo z Vás měl tu možnost jezdit v takovém malém autíčku, ale sílu má jako sviňa:) Kopec nekopec, blato neblato, výmoly nevýmoly, bylo to úplně jedno - a s vozíkem podotýkám:-) Když jsme přijeli nahoru na kopec někam do prostřed lesa na jedné straně hor, tak jsme se pustili do kácení, řezání, štípání a odnášení. Po cca 2 hod jsme měli naloženo a vyrazili zpátky. A co čert nechtěl, tak opět začalo pršet a musím říct, že docela dost. Ale když už jsem byl nahoře, tak jsem si chtěl vyzkoušet jak se jezdí po takových lesních kanenito-šutrových cestách, takže šup na kolobku a hurá směrem dolů...při tom jsem teda měl co dělat abych sebou neseknul, protože zrovna brzdit na šutrech, mokré trávě nebo bahně, se moc nevyplácí;) Naštěstí to bylo bez havárie a bez zranění a dorazil jsem, po vyfocení pár fotek, úspěšně domů. Večer pak nás už čekalo jenom grilování a pár dobrých panáčků něčeho tvrdšího pro zahřátí:)

Neděle měla nakonec podobný průběh, jenom s tím rozdílem, že jsem směr nahoru s džípem vyjel já sám a tak jsem si poprvé v životě, zařidil pořádný auto v pořádným terénu;) Sice jsem měl z počátku trochu strach co to bude dělat, ale po pár km a několika výmolech, jsem si zvyknul:) Tentokrár se kácelo mírně ve velkém - byly čtyři pily, štípaly se skoro 30cm klády a opět se naházel a vyházel jeden celý vlek plný dřeva - jenom jako poznámka - vlek uvezl cca 3,5tuny. A proč jenom jeden? Bohužel jich bylo víc, ale osobně jsem se toho už dál nezúčastnil, protože se pospíchalo do Brna. Po naložením, jsem si opět cestu směrem dolu sjel na kolobce - tentokrát bez deště a tak jsem to vzal trochu rychleji - chvilku jsem tam měl něco přes 45km/hod. Naštěstí jsem vždy mírně brzdil a vyplatilo se, protože najednou zpoza zatáčky a mostu vyjelo auto, jedoucí proti mně. Takže ikdyž to byla cesta lesní a pouze na povolení - se na to nelze spoléhat a nedá se to prostě pustit, jak by člověk a adrenalin dovolil - naštěstí!:))

A to byla celá  jesenická akce - myslím ale, že ikdyž těch kilometrů bylo jenom 25 za 3 dny a všechny byly směrem dolů, moje ruce a svaly zvedající kalaš na rozštípání a přesun několika tun dřeva, budou ještě dlouho vzpomínat:))
 

Výškové profily cesty

 
1

Sjezd Červenohorské sedlo směrem na Jeseník

 

Velmi příjemná 10km cesta směrem dolu. Sice víc jak 50km/hod to prostě nejede, ale bylo to pěkné:)
Sjezd Červenohorské sedlo směrem na Jeseník


3

První malý MTB sjezd na kolobce - Klín nebo Klínec u Horní Lipové

 

Lesní kamenitá, travnatá a bahnitá cesta směrem dolu a pod kopcem pak stálý mírný sjezd po silnici.
První část pouze pro odvážné a nebo velmi opatrné!První malý MTB sjezd na kolobce - Klín nebo Klínec u Horní Lipové


 
 
|< < 1|2... > >|
 
 
Ostatní